Znany i lubiany autor wierszy dla dzieci – pan Jacek Cudny gościł w Tarnowie w dniach 5-7 grudnia 2017 r.

Jacek Cudny to wyjątkowy poeta. Tworzy piękne wiersze dla dzieci. Wiele jego utworów jest zabawnych a niektóre rozśmieszają dzieci. Inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego nas świata.

Jacek Cudny w doskonały sposób umiał porozumieć się z najmłodszymi czytelnikami jego poezji, gdyż spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 17 i Szkoły Podstawowej Nr 18.

Uczestnicy spotkań z Jackiem Cudnym potwierdzają, że jego wiersze są nieograniczoną skarbnicą wiedzy. Dotyczą codzienności, są pełne ciepłego humoru i co najważniejsze – szybko wpadają w ucho i zapadają w pamięć.

Autor wierszy – Jacek Cudny będąc w Tarnowie zwiedził renesansowe zakątki Tarnowa dzięki uprzejmości pani przewodnik Janiny Waszkiewicz www.przewodnicytarnow.pl. Dodatkowo gościł W Restauracji Tatrzańska oraz w Restauracji Hotelu Tarnovia. Poznał kulturę romską i spotkał się z artystką – malarką Marzeną Mądrzak, która wykonała dla autora ilustrację do wiersza „Jeż”.

Dodajmy, że organizatorem spotkania z Jackiem Cudnym w ramach „Słonecznych Poranków” było Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

Dziękujemy Panu Jackowi Cudnemu za przepiękną lekcję o poezji dziecięcej.