Cykl warsztatów z zakresu wspomagania edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym.

Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje mózg, w jaki sposób przez mózg przepływa krew i tlen. Poznały również „małego posłańca”, który mieszka w naszym mózgu i odpowiedzialny jest za przekaz informacji, a także wykonały ciekawe doświadczenie z cukierkiem, polegające na precyzyjnym zapisie informacji w mózgu. Dodatkowo najmłodsi studenci poznali metody mnemotechnik: metodę haków, dzięki której nauczyli się bezbłędnie zapamiętać długą listę zakupów oraz kilka zadań /poleceń/ w kolejności, a także metodę rymowanki.

Po zakończonych zajęciach, dzieci otrzymały certyfikaty „Mistrza doskonałej pamięci”, a w ramach krótkiej przerwy /w oczekiwaniu na rodziców/ miały możliwość bliższego poznania się.

Największą radość wszystkim dzieciom sprawiły konkursy z nagrodami Emotikon wyink Sieci Handlowej Kaufland dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu nagród!

***Metoda haków pamięciowych – ten rodzaj mnemotechnik polega na stworzeniu listy tzw. haków, czyli skojarzeń. Elementy, które próbujemy zapamiętać „wieszamy” na hakach, czyli kojarzymy w wyobraźni z kolejnymi obrazami z naszej listy.

*** Metoda rymowanki – taka forma mnemotechnik pozwala przede wszystkim dzieciom i młodszym uczniom na łatwiejsze zapamiętanie informacji. Rymy posiadają własny rytm oraz swoistą melodię, która szybciej zapada nam w pamięć.

*** Mały poeta – zabawa polega na szukaniu przez dziecko dźwięku mówionego do podanych przez dorosłą osobę słów sugerujących dźwięk.

muczy krówka – mu, mu, mu

gwiżdże ptaszek – fiu, fiu, fiu

kapeć szura – szur, szur, szur,

brzuszek burczy – bur, bur, bur

kozioł fika – fik, fik, fik

a zegarek – cyk, cyk, cyk