Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego „Edukacja-zdalnie i cyfrowo”

Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca realizuje projekt Miniaturowy WIELKI TALENT z uwzględnieniem metod cyfryzacji.

Do projektu zaproszono szesnastoletnią Aleksandrę Duch, uczennicę III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, która posiada wyjątkowy talent plastyczny.

„Rysunek, prace plastyczne i ogólnie pojęta sztuka zawsze mi towarzyszyły, jako odskocznia od rzeczywistości, choć nigdy w tę stronę nie rozwijałam się – jestem samoukiem. Będąc w liceum, muszę jeszcze bardziej starać się i kombinować, by pogodzić naukę i pasję jaką jest grafika komputerowa, która zajmuje się cyfrową syntezą i manipulacją treści wizualnych. Chciałabym, by moje prace mówiły do widza. Dążę do wytyczonego celu, bo kocham trzymać w ręku ołówek czy piórko. Cechuje mnie upór i konsekwencja.” – tak o sobie mówi Ola.

Poniżej prezentujemy etapy powstawania prac Aleksandry Duch, które to ilustracje znajdą się w wirtualnej wystawie Miniaturowy WIELKI TALENT z cyklu „Talenty Świata”. W realizację projektu w ramach wolontariatu włączyli się indywidualnie uczniowie szkół średnich z Tarnowa.