Uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Pani Anny Komorowskiej.

Marzeniem wielu rodziców jest wysokie poczucie własnej wartości u ich dzieci.

Chcą, aby ich pociechy były pewne siebie i świadome swoich mocnych stron. Dlatego po raz kolejny tarnowskie Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca w ramach prowadzonej akcji „Odkryj wartość dziecka” na terenie Kampusu WSB-NLU w Tarnowie zorganizowało Mikołajową Galę Talentów najmłodszych studentów Akademii Wspomagania Edukacyjnego.

Patronat honorowy nad przebiegiem spotkania sprawowała Małżonka Prezydenta RP – Pani Anna Komorowska.

Patronat Medialny sprawował Galicyjski Tygodnik Informacyjny TEMI.

Gościem Honorowym była Prezydent Tarnowa – Pani Dorota Skrzyniarz.

Podczas spotkania ze Świętym Mikołajem najmłodsi studenci zaprezentowali wyjątkowe umiejętności aktorskie, recytatorskie, estradowe, muzyczne, poetyckie i plastyczne.

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, dzieci eksperymentowały, testowały swoją siłę i pokazywały efekty swoich działań.

Ola, która na co dzień uczęszcza do IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie, z fortepianem – instrumentem głównym zaprezentowała swoje prace plastyczne – pejzaże oraz martwą naturę. Warto dodać, że Ola od 4 lat uczy się baletu, a od 7 roku życia gra na skrzypcach, osiąga duże sukcesy i tak np. 4 czerwca 2013 r. zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie. Pasją Oli jest malowanie oraz muzyka fińska, dlatego w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja zaśpiewała utwór muzyczny w tym niezwykłym i barwnym języku. Trzeba zaznaczyć, że patronem edukacyjnym Oli jest zespół muzyczny Golec uOrkiestra. Za pośrednictwem Stowarzyszenia Ola koresponduje z braćmi Golcami, opowiada o swoich sukcesach i pasjach. Dlatego też podczas mikołajkowej promocji talentów, Ola otrzymała od Prezes Stowarzyszenia PDPS Pani Katarzyny Macoń najnowszy album muzyczny podarowany dziewczynce przez Golec uOrkiestrę ze specjalną dedykacją od zespołu.

Niezwykły popis swoich umiejętności aktorskich podczas telefonicznej rozmowy ze Świętym Mikołajem zaprezentowała Gabrysia, ucz. klasy II Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie. Gabrysia nazywana jest tarnowską Shirley Temple!

Dominik, Adrian, Julia, Karina, Zuzia, Basia, Wiktoria, Weronika, Natalia to grupa niezwykłych dzieci posiadających wyjątkową ekspresję twórczą. Dzięki prezentowanym umiejętnościom, wyrazili siebie poprzez grę aktorską i śpiew, co jest nieodłącznym elementem ich talentu, stanowiącym siłę napędową do zdobywania nowych umiejętności.

Dzięki dużemu zaangażowaniu Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Tarnowie, Hurtowni Frukt – Pana Prezesa Jana Bylicy, Pracowni Ciast i Tortów Niezłe Ciacho, Sieci Handlowej Kaufland, Firmy Reklamowej Ad Color, Towarzystwu Ubezpieczeniowemu Warta, Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca mogło spełnić marzenia dzieci zapisane na kartach listów do Świętego Mikołaja. Dzieciom, które zwyciężyły w organizowanym przez Stowarzyszenie Konkursie Literacko-Plastycznym pod hasłem „Najciekawszy list do Świętego Mikołaja” wręczono wyjątkowe upominki – bo po raz pierwszy spełniły się marzenia o których dzieci pisały w listach do Świętego Mikołaja.

Mikołajkowa Gala Talentów to bodziec motywujący dzieci do dalszego działania.

Dzieci uwierzyły w siebie – bo wiara w siebie to nic innego jak zaufanie do własnych możliwości – dodaje Prezes Stowarzyszenia PDPS – Katarzyna Macoń.

Mikołajkowa Gala Talentów pokazała, że jeżeli dziecko zdaje sobie sprawę ze swojej wartości, wtedy działa zgodnie z własnymi potrzebami, które doskonale rozumie i szanuje.