Święty Mikołaj odczytał wszystkie 47 kolorowych listów i skierował do wszystkich Dzieci list.

Posłuchajcie…

„Drogie Dzieci,

słyszałem od moich małych pomocników Elfów, że byłyście grzeczne przez cały rok. Dzięki temu wpiszę Was na listę dzieci, które zasługują na wymarzone prezenty.

Wiem, jak trudno jest spełniać dobre uczynki, ale Wam się udało! Ja i moje Elfy obserwowaliśmy Was, kiedy pisaliście do mnie listy. Wszystkie bardzo mi się podobały. Były takie piękne, kolorowe. Dziękuję Wam za miłe słowa, które kierowaliście do mnie. Ja też bardzo Was wszystkie kocham.

Pewnie zastanawiacie się, jak udaje mi się dostarczyć prezenty w jedną noc do dzieci z całego świata!

Przygotowywanie prezentów to zawsze dużo śmiechu i zabawy! Moje Elfy, oprócz tego, że bardzo mi pomagają, lubią robić psikusy – podobnie jak Wy. I tak na przykład wczoraj zamieniły paczki – do Małgosi z dalekiej Rosji trafił wóz strażacki, a do Piotrusia z Hiszpanii – piękna lalka z złotymi lokami. Na szczęście w porę zorientował się Rudolf i zlecił Elfom przełożenie zabawek do innych paczek.

Oprócz robienia takich psikusów, Elfy potrafią pięknie śpiewać. Czasem możecie je usłyszeć w śnieżne wieczory. Wystarczy dobrze wsłuchać się w delikatny szum wiatru. A kiedy spadnie na Was biały śnieżek, to wiedzcie, że aniołki robią porządki – trzepią poduszki.

W listach najczęściej prosiłyście o dobrą pracę dla mamy lub taty a marzeniem w większości z Was była możliwość spędzania czasu z rodzicami. Bądźcie cierpliwe Kochane Dzieci. Rodzice bardzo Was kochają i uczynią wszystko co w ich mocy, abyście zawsze były uśmiechnięte.

Ja tym czasem wsiadam do sań, obsypuję się magicznym pyłem i ruszam w drogę do Akademii Wspomagania Edukacyjnego by 6 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 wręczyć prezenty zwycięzcom Konkursu:

Krystianowi Zgraja z Brzeska,

Przedszkolu Publicznemu ze Skrzyszowa

Gabrysi Duch z Tarnowa.

A kiedy wręczę prezenty zwycięzcom Konkursu, nasłuchujcie dźwięku srebrnego dzwoneczka. To będę ja i postaram się sprawić Wam wszystkim wiele radości.

Cieszę się bardzo, że mogłem do Was napisać.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Święty Mikołaj

P.S. Bardzo lubię lukrowe pierniczki!”