Odpowiedź na to pytanie otrzymała miłośniczka pszczelarstwa – sześcioletnia Ania, która uczestniczyła w bardzo atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych z elementami apiterapii w ramach Wakacyjnych Indywidualnych Spotkań Edukacyjnych organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Prezes Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie – Pan Mieczysław Smagacz, który na co dzień opiekuje się pszczołami pokazał cudowny świat pszczół w swojej pasiece. Ania przekonała się, że pszczoły wcale nie są takie groźne, a chronił ją specjalny kapelusz. Dziewczynka, miała okazję poznać życie pszczół wewnątrz ula.

Podczas indywidualnych zajęć pan pszczelarz przedstawił zasady bezpieczeństwa przebywania w pasiece.

W ramach zajęć z pszczelarstwa zaprezentowano:

– rozpylanie podkurzacza,

– otwarcie uli,

– gatunki pszczół,

– plastry miodu,

– jaja larw pszczół,

– wyszukanie matki pszczelej – królowej,

– wnoszenie pyłku kwiatowego do ula,

– miody.

Zajęcia były świetnym uzupełnieniem lekcji przyrody.

Serdecznie dziękujemy Szanownemu Panu Prezesowi Mieczysławowi Smagaczowi za poświęcony czas i za wspaniałą lekcję o życiu pszczół, który wiedział jak zaciekawić dziecko.

Zachęcamy wszystkie placówki edukacyjne: pszedszkola, szkoły, rodziców do uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez:

Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie

www.Pszczelarze-Skrzyszow.pl tel.: 512-179-621

Dziękujemy również Pogórskiemu Związkowi Pszczelarzy w Tarnowie za przekazanie plastrów miodu do celów edukacyjnych.

***Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca w związku z pandemią koronawirusa organizuje dla dzieci Wakacyjne Indywidualne Spotkania Edukacyjne.